Agentura EU-OSHA využívá Mezinárodní den žen k podpoře výzvy orgánu OSN pro rovnost žen a mužů a pro posílení postavení žen k boji proti násilí páchanému na ženách v digitálním prostředí. Zásadní význam má přijetí takového přístupu k inovacím a technologiím, který zvyšuje povědomí žen o jejich právech.
Agentura EU-OSHA předkládá diskusní dokument o dopadech domácího násilí na pracovišti. Dopady domácího násilí na životy obětí se zřídka omezují jen na místo, kde k němu dochází. U většiny obětí dochází k narušení jejich profesního života. Negativní dopad vystavení násilí na zdraví, produktivitu a celkový pocit pohody obětí může mít důsledky i pro jejich spolupracovníky a zaměstnavatele. Tento diskusní dokument nastiňuje, jak se problém domácího násilí projevuje na pracovišti, a uvádí příklady právních a politických rámců na úrovni EU a na vnitrostátní úrovni. Doporučuje také užitečná opatření na pracovišti, která mohou účinně podporovat oběti domácího násilí a pomáhat v boji proti zneužívání.
Chcete-li se dozvědět více o ženách a bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, podívejte se na tematický oddíl na webu EU-OSHA a
články na OSHWiki.